Site icon BRZESKO112.pl

Jurków – pożar sadzy i więźby dachowej w budynku mieszkalnym

Groźne zdarzenie w miejscowości Jurków (gmina Czchów). Ogień, który wybuchł w przewodzie kominowym, rozprzestrzenił się na konstrukcję dachu budynku mieszkalnego. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że sytuacja jest poważniejsza – ogień zdążył objąć również część więźby dachowej budynku.

Działania ratowników skupiły się na szybkim opanowaniu płomieni, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na cały dach i wnętrze domu. Dzięki sprawnej akcji pożar udało się opanować w zarodku. Na tę chwilę brak informacji o osobach poszkodowanych.

W akcji brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzesku oraz strażacy-ochotnicy z Jurkowa i Czchowa. Obecnie trwa dogaszanie oraz sprawdzanie konstrukcji dachu przy użyciu urządzeń pomiarowych.

Exit mobile version