Zgubił się w lesie – z pomocą przyszli dzielnicowi

Mieszkaniec Niepołomic, który zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów zwrócił się o pomoc do policjantów. Dzięki ich wskazówkom 63-latek bez problemu odnalazł drogę powrotną do pozostawionego przy leśnej polanie samochodu.

1 lipca br. przed godziną 10.00 do dyżurnego brzeskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który zgubił się w lesie w Iwkowej i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej do samochodu.

Na interwencję zostali skierowani dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie, którzy od razu skontaktowali się telefonicznie z zagubionym mężczyzną. Ten opisał im miejsce, gdzie pozostawił samochód i w którym kierunku poszedł. Dzielnicowi dzięki dobrej znajomości terenu bez problemu odnaleźli pozostawiony w pobliżu leśnej polany samochód. W międzyczasie jeden z nich pozostawał w stałym kontakcie telefonicznym z 63-latkiem prosząc go o opisanie miejsca, w którym się znajduje. Policjant znając topografię tych terenów leśnych był w stanie zlokalizować mężczyznę i na bieżąco telefonicznie wskazywał mu drogę powrotną. Już po kilku minut do patrolu, który oczekiwał przy samochodzie, cały i zdrowy wyszedł z lasu zagubiony 63-latek. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przyjechał na grzyby i stracił orientację w lesie. Wyraził przy tym ogromną wdzięczność za szybką i sprawną pomoc.

Pamiętajmy, aby wybierając się do lasu mieć zawsze przy sobie naładowany telefon komórkowy, by w razie potrzeby wezwać pomoc.