Na niego zawsze można liczyć – podziękowania dla dzielnicowego.

Troszczą się o swoich mieszkańców i ich bezpieczeństwo, służą radą i pomocą, wspierają w rozwiązywaniu problemów – mowa o dzielnicowych, którzy podczas służby spotykają się z różnymi sytuacjami. Satysfakcja z pomocy jest budująca a podziękowania, które płyną z ust mieszkańców stanowią dla nich mobilizację do dalszej, wytężonej pracy.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to do niego w pierwszej kolejności zwracają się mieszkańcy ze swoimi problemami. Wachlarz spraw do rozwiązania przez dzielnicowego jest ogromny. Sąsiedzkie spory i nieporozumienia, awantury domowe, problemy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym to codzienność. Dzielnicowy musi wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami. W jego kontaktach z ludźmi nie może też zabraknąć empatii i zrozumienia, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje krępujące czy też osobiste dramaty. Takich niestety w codziennej służbie policjantów nie brakuje. Są też jednak momenty, w których wysiłek i starania dzielnicowych zostają docenione przez mieszkańców.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku wpłynęły podziękowania od Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łoniowej, która w imieniu rodziców i całej społeczności szkolnej skierowała słowa wdzięczności za pomoc i wsparcie dla dzielnicowego asp. Marcina Adamczyka. Jego starania przyczyniły się do zainstalowania tzw. mikroprogów zwalniających na drodze w pobliżu szkoły o co podczas zebrań i spotkań apelowali mieszkańcy. Zamontowane w obu kierunkach pasy zwalniające zdecydowanie spowalniają ruch w kierunku szkoły i pobudzają koncentrację kierowców, co niewątpliwie sprzyja bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Asp. Marcin Adamczyk nigdy nie pozostaje obojętny na sugestie i prośby mieszkańców, szczególnie jeśli to dotyczy ich bezpieczeństwa.

„Wierzymy, że okazywana przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dzieci. Na niego zawsze można liczyć” – podsumowała Pani Dyrektor Szkoły w skierowanym podziękowaniu.

___
KPP Brzesko