BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W BRZESKIM SZPITALU

Szpital Powiatowy w Brzesku realizuje program profilaktyczny raka piersi „Twoje piękno – Twoje życie”. W ramach niego wykonywana jest bezpłatna mammografia. Mogą z niej skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, posiadające ubezpieczenie, które nie miały wykonanego tego typu badania w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Warto skorzystać z tej możliwości, choćby dlatego, że  może nas to ustrzec przed chorobą. Rak piersi rozpoznany we wczesnym stadium jest całkowicie wyleczalny – mówi dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Aby wykonać mammografię, nie jest potrzebne żadne skierowanie, wystarczy tylko umówić się i wybrać dogodny termin badania. Jest to możliwe pod nr tel. 14 66 21 377.

Badania są wykonywane w Pracowni Mammografii Zakładu Radiologii SP ZOZ w Brzesku (II piętro budynku szpitala) od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8 a 17.
Mammografia jest wykonywana w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi” finansowanego przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Warto jak najszybciej umówić się na mammografię, bo ilość badań jest ograniczona.

dav