BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W BRZESKIM SZPITALU

Szpital Powiatowy w Brzesku realizuje program profilaktyczny raka piersi „Twoje piękno – Twoje życie”. W ramach niego wykonywana jest bezpłatna mammografia. Mogą z niej skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, posiadające ubezpieczenie, które nie miały wykonanego tego typu badania w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Warto skorzystać z tej możliwości, choćby dlatego, że  może nas to ustrzec przed chorobą. Rak piersi rozpoznany we wczesnym stadium jest całkowicie wyleczalny – mówi dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Aby wykonać mammografię, nie jest potrzebne żadne skierowanie, wystarczy tylko umówić się i wybrać dogodny termin badania. Jest to możliwe pod nr tel. 14 66 21 377.

Badania są wykonywane w Pracowni Mammografii Zakładu Radiologii SP ZOZ w Brzesku (II piętro budynku szpitala) od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8 a 17.
Mammografia jest wykonywana w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi” finansowanego przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Warto jak najszybciej umówić się na mammografię, bo ilość badań jest ograniczona.

dav

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *