Podsumowanie policyjnej akcji “Znicz 2018”

W dniach od 31 października do 4 listopada 2018 r. policjanci prowadzili działania „Znicz 2018” dbając o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy było znacznie więcej niż zwykle.

Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów wymierzonych w bezpieczeństwo osób odwiedzających groby. Na brzeskich drogach doszło do jednego wypadku drogowego z udziałem pieszej /1 listopada br. w Brzesku ok. godz. 16.30 kierujący seatem cofając najechał na pieszą powodując u niej obrażenia ciała/ i 12 kolizji drogowych. Ujawniono 5 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku podczas akcji „Znicz” brzeska Policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego, a policjanci byli wezwani do 12 kolizji drogowych. Ujawniono 9 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

________
KPP Brzesko