Quady i motocykle w lesie – kolejne działania Policji i Straży Leśnej

Policjanci i strażnicy leśni po raz kolejny podejmują wspólną inicjatywę i działania wobec osób, które jeżdżąc quadami i motocyklami po lasach łamią obowiązujące przepisy. Służby zapowiadają kolejne kontrole w tym temacie i konsekwencje za nielegalny wjazd do lasu.

Reagując na zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie wspólnie z funkcjonariuszami Nadleśnictwa z Bochni oraz Starego Sącza zorganizowali działania wymierzone przeciwko osobom poruszającym się na quadach i crossach po terenach leśnych na terenie gminy Iwkowa i łamiącym obowiązujące przepisy.

To nie pierwsze tego typu działania policjantów i patroli Straży Leśnej, służby zapowiadają i już planują kolejne kontrole w kompleksach leśnych. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Podczas ostatniej przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ukarali 5 osób za nieuprawniony wjazd do lasu.

Jazda po lesie jest zabroniona: “Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach” – czytamy w artykule 29 ustawy o lasach.

Nielegalna jazda to złamanie 161 artykułu kodeksu wykroczeń, wykroczenie to jest zagrożone grzywną.

________
KPP Brzesko