Wzorowa reakcja mieszkańca uratowała ludzkie życie

Wyziębiony i zdezorientowany 45-latek spędził kilka godzin na ławce przystanku autobusowego w Woli Dębińskiej. Jego losem zainteresował się mieszkaniec powiatu brzeskiego i o wszystkim poinformował policjantów.

11 lutego 2019 r. około godziny 14.30 dzielnicowi z terenu gminy Dębno otrzymali informację, że na przystanku autobusowym w Woli Dębińskiej od kilku godzin znajduje się mężczyzna. Mieszkaniec, który poinformował policjantów, obawiał się, że mężczyzna może zamarznąć. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali wyziębionego 45-latka. W rozmowie z nim dowiedzieli się, że jest osobą bezdomną i ostatnio przebywał na terenie pustostanów w województwie podkarpackim. Nie potrafił wyjaśnić, jak znalazł się w gminie Dębno i przejawiał myśli samobójcze. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Mieszkańcowi powiatu brzeskiego należą się podziękowania za zainteresowanie się losem mężczyzny i poinformowanie policjantów. Takim właśnie gestem możemy uratować czyjeś zdrowie lub życie. Pamiętajmy, że warunki pogodowe, szczególnie w nocy, kiedy panują minusowe temperatury, nadal są zagrożeniem dla osób bezdomnych czy starszych. Widząc osoby potrzebujące pomocy, reagujmy, wystarczy jeden telefon.

KPP Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *