Pomoc seniorce nadeszła w porę

Spacer 85-letniej mieszkanki gminy Czchów w środku nocy, przy minusowych temperaturach, jedynie w koszuli nocnej i pantoflach mógł mieć zupełnie inne zakończenie. Na szczęście losem starszej kobiety zainteresował się przejeżdżający w pobliżu kierowca, który zaalarmował policjantów. Funkcjonariusze okryli seniorkę kurtką i umieścili w radiowozie, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie.

W nocy z 18/19 lutego 2019 r. ok. godz. 3.00 policjanci dostali zgłoszenie o starszej kobiecie, która w samej koszuli nocnej i pantoflach spaceruje w miejscowości Jurków. We wskazanym miejscu na policjantów oczekiwał zgłaszający i starsza kobieta. Seniorka miała na sobie jedynie koszulę nocną, więc policjanci natychmiast okryli ją kurtką i użyczyli schronienia przed mrozem w radiowozie. 85-latka była kompletnie zdezorientowana i zagubiona. Nie potrafiła logicznie wyjaśnić, dlaczego w środku nocy wyszła z domu tak lekko odziana i gdzie mieszka. Na szczęście w patrolu, który podejmował tę interwencję, był dzielnicowy tej miejscowości, który skojarzył, że w pobliżu mieszka rodzina kobiety.

Krewni, do których w nocy zapukali policjanci, byli zaskoczeni wizytą mundurowych. Wyjaśniali, że seniorka na co dzień mieszka sama i nigdy wcześniej do podobnych zdarzeń z jej udziałem nie dochodziło. Zapewnili, że zaopiekują się starszą kobietą, aby na przyszłość zapobiec takim sytuacjom.

KPP Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *