FOTOGALERIA ! Skutki silnego wiatru w powiecie brzeskim

W skutek silnego wiatru przechodzącego między innymi przez powiat brzeski w dniach od 10 do 12 marca 2019 roku Państwowa Straż Pożarna w Brzesku przyjęła bardzo dużą ilość zgłoszeń dotyczącą powstałych zniszczeń na terenie powiatu.

Łącznie strażacy OSP oraz PSP interweniowali ponad 320 razy, z czego 100 interwencji dotyczyło działań z drzewami które zostały pochylone, naderwane lub połamane i zagrażały budynkom lub utrudniały przejazd drogami publicznymi. Pozostałe zgłoszenia których było najwięcej dotyczyły uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych oraz zabudowaniach gospodarczych, w blisko 50 obiektach zerwaniu uległo całe pokrycie dachu. Na terenie powiatu nie odnotowaliśmy poszkodowanych osób wśród ludności cywilnej oraz ratowników.

Zgłoszenia związane ze skutkami silnych wiatrów cały czas spływają do straży pożarnej i są usuwane na bieżąco.

W działaniach na terenie powiatu w ostatnich dwóch dniach w celu likwidacji zniszczeń powstałych w skutek silnego wiatru uczestniczyło w działaniach 382 pojazdy straży oraz 1834 strażaków. Wśród nich 179 to funkcjonariusze PSP a 1655 to druhowie ochotnicy

W imieniu naszej redakcji oraz mieszkańców powiatu brzeskiego pragniemy wszystkim strażakom JRG i OSP  serdecznie podziękować za wzorową postawę, jaką wykazali się podczas wichury, jaka nawiedziła nasz powiat.
Wasza pełna ofiarność i odwaga zasługują na najwyższe uznanie. Dziękuję za zaangażowanie w ratowanie życia i mienia naszych mieszkańców.

FOTOGALERIA:

Foto: OSP Jadowniki, OSP Tymowa, OSP Zaborów, OSP Jurków, OSP Złota, OSP Borzęcin Górny, OSP Wola Dębińska, OSP Dębno, OSP Niedźwiedza, Brzesko112.pl, PSP Brzesko