LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W BRZESKIM SZPITALU

Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury wcielili się w rolę nauczycieli. W poniedziałek na oddziale pediatrycznym brzeskiego szpitala opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie na drodze, a także zdrowym stylu życia.

„Lekcje bezpieczeństwa drogowego” to cykl spotkań organizowanych w szkołach i szpitalach przez Inspekcję Transportu Drogowego i Ministerstwo Zdrowia. Jego przedstawiciele przekazują dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, ale też przekazują informacje na temat zdrowia.
– Mówimy pacjentom o zasadach poruszania się po drodze, przejścia przez jezdnię. Podczas takich lekcji poruszane są także zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.
Wiedza trafia do najmłodszych, jest bowiem przekazywana w formie zabawy. A dzieci są zachwycone.

Tak było też dziś. Maluchy obejrzały krótką bajkę, odpowiadały na pytania, a nawet nauczyły się wierszyka. Nie lada niespodzianką była wizyta krokodyla Tirka. Do dzieci trafiły też prezenty: pluszowe misie, książeczki z przygodami krokodyla Tirka, a także odblaskowe kamizelki.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wydarzenia:

SPZOZ Brzesko