„Dobrze Cię widzieć” – policjanci o bezpieczeństwie na drodze

Policjanci z Brzeska spotkali się z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej w Brzesku w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć”. Funkcjonariusze posiłkując się materiałem filmowym pokazali najmłodszym przykłady prawidłowych zachowań na drodze.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego. Lekkomyślne zachowanie, brawura, brak koncentracji może skończyć się naprawdę tragicznie. O tym jakie zachowania są pożądane na drodze rozmawiali z uczniami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. W ciekawej pogadance oraz ćwiczeniach obrazujących zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa mundurowi przypomnieli, jak prawidłowo funkcjonować w ruchu drogowym oraz środowisku, w którym kryje się wiele niebezpieczeństw. Policjanci wspomnieli o konieczności używania elementów odblaskowych. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

KPP Brzesko