Wyłoniono drużyny z gminy Brzesko, które powalczą w Turnieju BRD na szczeblu powiatowym

2 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczepanowie odbył się gminny etap “XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.”. Podczas eliminacji wyłoniono drużyny z gminy Brzesko, które już 25 kwietnia powalczą o zwycięstwo na szczeblu powiatowym.

W eliminacjach udział wzięło 7 szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko. Konkurencje odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat i grupa II – pozostali uczniowie. Turniej BRD składał się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód.

Nad przebiegiem eliminacji czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki, którzy na zakończenie turniejowych zmagań wręczyli uczestnikom dyplomy i upominki przygotowane przez organizatora.

Rozgrywki finałowe wyłoniły zwycięskie drużyny, które będą reprezentować swoje szkoły w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe (10-12 lat)

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach
II miejsce- drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe (pozostali uczniowie)

I miejsce- drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach –  PG nr  1 w Brzesku
II miejsce- drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach
III miejsce- drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 3 w Brzesku

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/powiatowe-eliminacje-do-ogolnopolskiego-turnieju-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym

Eliminacje do Turnieju BRD:

KPP Brzesko