BRZESKO: PACJENCI DDOM SĄ BARDZO ZADOWOLENI

Czujemy się tu lepiej jak w domu – mówią pacjenci Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku. Placówka, którą uruchomiono na I piętrze brzeskiego szpitala działa od ponad miesiąca. Obecnie przebywa w niej 15 mieszkańców powiatu, kolejne piętnaście osób już czeka na przyjęcie.

66-letnia Maria Paprocka do DDOM trafiła po operacji kręgosłupa. Mieszkanka Sterkowca po czterech tygodniach prowadzonej tu rehabilitacji czuje się zdecydowanie lepiej.

– To efekt ćwiczeń i zabiegów, a także bardzo dobrzej opieki medycznej. Żal będzie stąd odchodzić – podkreśla kobieta. W podobnym tonie wypowiadają się pozostali pacjenci brzeskiej placówki.

– Lepiej tego miejsca nie można było zorganizować – przekonuje 76-letnia Maria Jeziorek z Jasienia.

Uczestnicy zajęć do DDOM  przyjeżdżają od poniedziałku do piątku po godzinie szóstej rano. Zajęcia kończą po godz. 15.

– Mamy tu zajęcia  fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, później jest śniadanie i kolejna seria zabiegów. Prowadzimy też psychologiczne  terapie grupowe i indywidualne,  jest obiad a także czas na wypoczynek – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka DDOM w Brzesku.

Z zajęć w DDOM mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Aby  zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

SPZOZ Brzesko