Powiatowe eliminacje do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczniowie powiatu brzeskiego jak co roku licznie wzięli udział w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz zmierzyć się z torem przeszkód na rowerze. Nad przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży powiatu brzeskiego. Wczoraj, 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn w kategorii wiekowej od 10 – 12 lat i 10 drużyn w kategorii wiekowej powyżej 12 lat. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu obejmującego zagadnienia dotyczące zasad i przepisów z zakresu ruchu drogowego.  Na uczestników czekał też specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska w składzie asp. Szczepan Biłos, asp. Adam Bereta, asp. Marcin Ćwioro, asp. Winicjusz Polek, st.sierż. Jacek Klimas, Kinga Tokarz pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku kom. Tomasza Nosala wyłaniając zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Grupa wiekowa od 10 – 12 lat

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku

II miejsce Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Indywidualnie:

I miejsce         Sebastian Zachara (SP nr 2 w Brzesku)

II miejsce        Kinga Witek (SP nr 2 w Brzesku)

III miejsce      Piotr Strzesak (SP nr 2 w Brzesku)

Grupa wiekowa powyżej 12 lat

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach

II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Biesiadkach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach

Indywidualnie:

I miejsce         Kamil Musiał (ZSP w Biesiadkach)

II miejsce        Jakub Niedźwiedzki (SP w Mokrzyskach)

III miejsce      Kamil Pisarczyk (SP w Uszwi)

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcje nagrody (drukarki, sprzęt elektroniczny, torby sportowe i plecaki) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Dębnie oraz Urząd Gminy w Borzęcinie. Nagrody wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz oraz w imieniu Burmistrza Brzeska Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku Kamil Trąba.

Serdecznie dziękujemy samorządom za ufundowanie nagród a gospodarzom turnieju – Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku oraz Panu Jerzemu Chrabąszczowi za pomoc przy organizacji turnieju. Duże podziękowania należą się też opiekunom grup, którzy tak dobrze przygotowali swoich uczniów do tego turnieju.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Powiatowe eliminacje do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

KPP Brzesko