BEZPIECZNIE KORZYSTAJMY Z DROGI

W obecny weekend synoptycy zapowiadają ładną pogodę. Jak wskazują policyjne statystyki, dobre warunki atmosferyczne stanowią dla niektórych zachętę do ryzykownej i niebezpiecznej jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to w Polsce najczęstsza przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Z tego też powodu Policja przestrzega kierujących przed brawurą i zbyt szybką jazdą.

Nadmierna prędkość jest czynnikiem, który powoduje utratę kontroli nad pojazdem, co może skutkować wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Młodym kierowcom przypominamy, że nie opłaca się poświęcać swojego życia i narażać innych po to, by przeżyć chwile emocji za kierownicą i zaimponować rówieśnikom.

Wiosenna aura sprzyja użytkownikom jednośladów. Przypominamy motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Rowerzyści, nawet podczas ładnej pogody, powinni zadbać o widoczność na drodze. Kamizelka odblaskowa i sprawne światła powodują, że kierowcy zawczasu dostrzegają rowerzystę, co daje im możliwość wykonania bezpiecznego manewru wyprzedzania. Natomiast noszenie kasku jest najskuteczniejszym sposobem łagodzenia urazów głowy wynikających zarówno z wypadków rowerowych, jak i motocyklowych. Zadbajmy też o należyty stan techniczny swojego jednośladu.

Ciesząc się ładną pogodą i wolnym czasem korzystajmy z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Niezależnie od weekendowych planów miejmy na uwadze bezpieczeństwo.

(BRD KGP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *