Jaworsko: Jechał środkiem drogi wprost na radiowóz. Miał ponad 3 promile alkoholu.

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem T4. Siedzący za kierownicą mężczyzna chwilę wcześniej jechał środkiem drogi zmuszając jadących z naprzeciwka policjantów do zjechania na pobocze. Podczas kontroli wyjaśniło się co było powodem takiego ryzykownego stylu jazdy.

W niedzielę, 9 czerwca br. około godz. 17.00 dzielnicowi z gminy Dębno jadąc przez Jaworsko zauważyli pojazd, którego kierujący poruszał się środkiem drogi. Policjanci zmuszeni byli zjechać na pobocze, aby się z nim minąć. Natychmiast zawrócili i zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli drogowej. Gdy siedzący za kierownicą pojazdu 27-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wysiadł z niego, policjanci wiedzieli co było powodem takiego stylu jazdy. Mężczyzna był w takim stanie upojenia alkoholowego, że miał poważne trudności z utrzymaniem równowagi. 27-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, naraził się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

KPP Brzesko