Nietrzeźwi rodzice mieli pod opieką dwoje małych dzieci

Policjanci z Brzeska interweniowali w stosunku do rodziców, którzy będąc pod wpływem alkoholu sprawowali opiekę nad 2-letnim i rocznym dzieckiem. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rejonowy, który zbada sytuację rodzinną małoletnich.

W poniedziałek 17 czerwca br. w Brzesku. Tuż przed godziną 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o dwójce małych dzieci, które znajdują się pod opieką nietrzeźwych rodziców. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce podejmując interwencję wobec spacerującej pary. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości rodziców, które wykazało u matki – 2,5 promila a u ojca – 0,69 promila alkoholu w organizmie. Materiały w sprawie czynu, którego dopuścili się rodzice, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację małoletnich. Dodatkowo policjanci prowadzą postępowanie w sprawie narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Apelujemy o reagowanie na podobne przypadki. Wystarczy, że o dostrzeżonym wobec dziecka zaniedbaniu, powiadomimy  pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratora sądowego, czy też dzielnicowego.  Natomiast w pilnych przypadkach, kiedy niezbędna jest szybka interwencja,  należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Pamiętajmy. Ujawnienie zaniedbań  ze strony opiekunów, wobec małoletniego, daje możliwość dokładnego sprawdzenia jego sytuacji rodzinnej przez powołane do tego służby.

KPP Brzesko