Gmina Dębno: Cenny sygnał mieszkańca – skuteczne działanie dzielnicowego

O tym jak wygodnym i prostym w obsłudze narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mógł przekonać się każdy kto miał z nią styczność i w trosce o bezpieczeństwo naniósł na nią zagrożenie. Sygnały od mieszkańców są dla policjantów cenną wskazówką a działania na rzecz bezpieczeństwa są tym bardziej skuteczne i przynoszą zamierzone rezultaty.

Prawie każdego dnia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawia się nowe zagrożenie. To znak, że mieszkańcom zależy na bezpieczeństwie w ich najbliższym otoczeniu. Każdy taki sygnał jest przez policjantów skrupulatnie sprawdzany i weryfikowany. Dzięki zgłoszeniom udaje się wyeliminować zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności. Przykładem takiego działania może być choćby naniesione w ostatnim czasie zagrożenie na mapie dotyczące nieprawidłowego parkowania.

Zgłaszający konkretnie opisał sytuację, wskazując, że w Jastwi kierujący busem codziennie parkuje na przejściu dla pieszych zasłaniając widoczność na skrzyżowaniu, co zdecydowanie utrudnia wyjazd  na drogę krajową nr 94. Na dowód tego osoba, która naniosła zagrożenia dołączyła zdjęcie obrazujące zachowanie kierującego pojazdem, który łamanie obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Sprawą zagrożenia zajął się dzielnicowy z gminy Dębno. Systematycznie przez kilka dni kontrolował miejsce wskazane przez zgłaszającego. Podczas jednego z takich sprawdzeń zastał sytuację, która dokładnie była opisana w naniesionym zagrożeniu. Kierujący busem stał na przejściu dla pieszych i w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Mężczyzna za naruszenie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym. Mamy nadzieję, że po interwencji dzielnicowego podobna sytuacja w tym miejscu się nie powtórzy.

Widzisz zagrożenie? Reaguj! Pomoże Ci w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji z niej skorzystać, warto zapoznać się z jej możliwościami. Aby zgłosić zagrożenie należy wejść np. na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Brzesku (www.brzesko.policja.gov.pl) lub każdej innej jednostki Policji. Przekazanie informacji o zagrożeniu w swoim najbliższym otoczeniu zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Przekonaj się, że korzystanie z Mapy Zagrożeń jest proste i przejrzyste.

KPP Brzesko