MAŁOPOLSKIE DNI PROFILAKTYKI I ZDROWIA TAKŻE W BRZESKU

Brzeski szpital tradycyjnie włącza się Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia, które w tym roku potrwają od 23 do 27 września. W ramach  piątej edycji tej społecznej akcji, której organizatorem jest Samorząd Województwa Małopolskiego, zaplanowano sporo wydarzeń w większości placówek medycznych działających na terenie Małopolski.

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku w czasie trwania akcji będą udzielane indywidualne konsultacje dotyczące profilaktyki raka jelita grubego. Można z nich skorzystać 23.09 (poniedziałek) – od  godz. 11.05 do 14.35, 24.09 i 25.09 (wtorek i środa) od godz. 9.35 do 14.35 oraz 26.09 (czwartek) od  godz. 7 do 12.30.

-Nasi pacjenci  podczas takich indywidualnych spotkań będą mogli porozmawiać na temat objawów raka jelita grubego, profilaktyki, będą mogli także zapisać się  na badanie kolonoskopowe, które jest wykonywane w naszym szpitalu – mówi dr Małgorzata Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

W Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia  brzeski szpital  zaprasza także do Gabinetu Zabiegowego na I p., gdzie będzie można dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu glukozy.

– Badania będą wykonywane od 23 do 27 września pomiędzy godziną 7 a 18.  Osoby, które będą chciały z nich skorzystać, nie potrzebują  żadnego skierowania, nie trzeba się też nigdzie rejestrować. Wystarczy tylko przyjść do szpitala  – zapewnia dr Małgorzata Ostrykiewicz.

______________________
SPZOZ Brzesko