ROZMOWA Z KRZYSZTOFEM SZKLANNYM, ORDYNATOREM ODDZIAŁU CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJ

Endoprotezoplastyka stawów kolanowych także w  brzeskim szpitalu

Podczas  ostatniej sesji Rada Powiatu Brzeskiego  zdecydowała o dofinansowaniu  operacji endoprotezoplastyki stawów kolanowych. Teraz będą one więc wykonywane w Brzesku?

Będą, to faktycznie nowość w naszym szpitalu. Mamy dobry zespół ortopedów, a także odpowiednie zaplecze. Docelowo tego typu operacje będą oczywiście finansowane z NFZ, abyśmy jednak mogli starać się o kontrakt na takie zabiegi, musimy wykazać, że je wykonujemy, stąd wsparcie samorządu powiatowego.

Ile operacji zostanie wykonane w tym roku?

Planujemy 40 tego typu zabiegów, ze względu na dofinansowanie, które pochodzi z powiatu brzeskiego, z tych operacji będą mogli skorzystać tylko mieszkańcy tego terenu. To się jednak zmieni już w przyszłym roku, kiedy  mam nadzieję otrzymany kontrakt z NFZ.

W jaki sposób można zapisać się na badanie?

Osoby ze wskazaniami  na wykonanie operacji  mogą się zgłaszać do Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej  Szpitala Powiatowego w Brzesku w poniedziałki 9-15.30, środy 9-14, czwartki 8-14, piątki 9-13. Za ostateczne zakwalifikowanie pacjentów do  zabiegów odpowiadają  dwie osoby:  oprócz mnie także lek. med. Tomasz Malina.

_____________________
SPZOZ Brzesko