LEKARZE CHĘTNIE WYBIERAJĄ BRZESKI SZPITAL DO ODBYCIA STAŻU

Mają do dyspozycji bardzo dobry sprzęt medyczny, ale przede wszystkim pomoc i wsparcie doświadczonych lekarzy. Do Szpitala Powiatowego w Brzesku trafiła kolejna grupa stażystów. Dwoje z nich to obcokrajowcy.

–  Od wielu lat wspieramy osoby szkolące się i podnoszące swoje kwalifikacje, dlatego lekarze stażyści mogą liczyć na wsparcie i szybki rozwój kariery zawodowej . Zachęty  dla stażystów  to także próba rozwiązania problemu z  ogólnopolskim brakiem lekarzy  – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Szpital jest jednostką akredytowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Szkolenie odbywa się pod nadzorem doświadczonych lekarzy, nie bez znaczenia jest także nowoczesna baza lokalowa i sprzętowa, jaką dysponuje placówka.

Kilka tygodni temu  w Brzesku został oddany nowy blok operacyjny, szpital posiada także  jedenaście dobrze zorganizowanych oddziałów szpitalnych.

– W naszym szpitalu młodzi lekarze mają możliwość zetknięcia się z szerokim spektrum  problemów medycznych i brać bezpośredni udział w ich diagnostyce i leczeniu. Dzięki temu już na stażu mogą  w praktyce zweryfikować swoją wiedzę ze studiów oraz zdobyć niezbędne doświadczenie do samodzielnej pracy w przyszłości –  podkreśla dyrektor Adam Smołucha.

 

_____________________
SPZOZ Brzesko