BRZESKA CHIRURGIA MA NOWEGO SZEFA

Oddziałem chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Brzesku kieruje lek. Mariusz Majewski specjalista chirurgii ogólnej oraz specjalista chirurgii onkologicznej.

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Pracował w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie, a ostatnio w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Od 1 grudnia 2019r  lek. Mariusz Majewski kieruje oddziałem chirurgii w  Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Jest zwolennikiem operacji małoinwazyjnych – jego celem jest zdecydowane zwiększenie ilości operacji brzusznych wykonywanych laparoskopowo.

W brzeskim szpitalu chce także  powrócić do  wykonywania operacji tarczycy.  W planach ma też poszerzenie diagnostyki wykrywania chorób piersi poprzez wprowadzenie biopsji mammotomicznej.

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod diagnozowania zmian ogniskowych sutka.  Dzięki niej za pomocą jednego nakłucia można pobrać materiał do badania, ale także usunąć niewielkie zmiany.

Tę metodę diagnostyki i leczenia będzie można wprowadzić po zakupach specjalistycznego sprzętu, który jest konieczny do wykonywania tej procedury leczniczej.

 

 

SPZOZ Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *