BRZESKA CHIRURGIA MA NOWEGO SZEFA

Oddziałem chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Brzesku kieruje lek. Mariusz Majewski specjalista chirurgii ogólnej oraz specjalista chirurgii onkologicznej.

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Pracował w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie, a ostatnio w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Od 1 grudnia 2019r  lek. Mariusz Majewski kieruje oddziałem chirurgii w  Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Jest zwolennikiem operacji małoinwazyjnych – jego celem jest zdecydowane zwiększenie ilości operacji brzusznych wykonywanych laparoskopowo.

W brzeskim szpitalu chce także  powrócić do  wykonywania operacji tarczycy.  W planach ma też poszerzenie diagnostyki wykrywania chorób piersi poprzez wprowadzenie biopsji mammotomicznej.

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod diagnozowania zmian ogniskowych sutka.  Dzięki niej za pomocą jednego nakłucia można pobrać materiał do badania, ale także usunąć niewielkie zmiany.

Tę metodę diagnostyki i leczenia będzie można wprowadzić po zakupach specjalistycznego sprzętu, który jest konieczny do wykonywania tej procedury leczniczej.

 

 

SPZOZ Brzesko