Podsumowanie świątecznego weekendu w powiecie brzeskim

Tegoroczne Święta Wielkanocne minęły na terenie powiatu brzeskiego spokojnie. Ruch na drogach był znikomy a miejsca takie jak place i parki puste.  Większość mieszkańców zachowała się odpowiedzialnie pozostając w domach.

Policjanci przez cały świąteczny weekend czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu brzeskiego.  Oprócz zadań związanych z kontrolą osób objętych kwarantanną domową, sprawdzali przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

Zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu zachowała się odpowiedzialnie respektując wprowadzone obostrzenia. Nieliczni, którzy w rażący sposób zlekceważyli zakazy, musieli liczyć się z konsekwencjami.  8 osób zostało ukaranych mandatami, wobec  7 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu a 16 osób pouczono w związku z łamaniem obostrzeń związanych z gromadzeniem się czy przemieszczaniem.

W okresie świątecznym ruch na drogach był minimalny, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wezwani byli do 3 kolizji drogowych. Przez weekend zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego.

W ubiegłym roku w okresie świątecznym policjanci odnotowali 1 wypadek i 9 kolizji drogowych.

Przypominamy, że hasło #zostanwdomu nadal obowiązuje.

__________________________
KPP Brzesko