Nietrzeźwi na drogach powiatu brzeskiego w majowy weekend

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i wyobraźni. W miniony weekend na drogach powiatu brzeskiego nie brakowało zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.

W piątek, 1 maja br. około godziny 16.00 policjanci zostali wezwani do miejscowości Zaborów, gdzie kierowca volkswagena miał doprowadzić do uszkodzenia innego pojazdu. Na miejscu okazało się, że 54-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który miał siedzieć za kierownicą volkswagena jest w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego około 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał też wymaganej kategorii uprawnień. Tego samego dnia w nocy około godziny 23.00 policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Okocim. 37-letnia kierująca citroenem, mając w organizmie około 2,4 promila alkoholu uderzyła w barierkę. Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 maja br. po godzinie 19.00 w Jurkowie. Przeprowadzone przez patrol badanie stanu trzeźwości wykazało u 37-letniego kierowcy seata ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna naruszył też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwym poniesie również kierujący fiatem, który 3 maja br. po godzinie 15.00 w miejscowości Przyborów doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jazda w stanie nietrzeźwym zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Trzeba się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

______________________
KPP Brzesko