Chciał dokuczyć sąsiadce okradając pracownika, który wykonywał u niej remont mieszkania

Zarzut kradzieży usłyszał 55-letni mieszkaniec Brzeska, który okradł pracownika wykonującego remont mieszkania u jego sąsiadki. Mężczyzna z klatki schodowej zabrał mieszadło warte prawie tysiąc złotych.

13 maja br. o godzinie 9.25 dyżurny brzeskiej jednostki wysłał policjantów na interwencję do jednego z bloków w Brzesku, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży mieszadła. Osobą, która powiadomiła o zdarzeniu funkcjonariuszy był pracownik, który w jednym z mieszkań przeprowadzał remont. Z uwagi na brak miejsca w mieszkaniu część narzędzi, w tym również mieszadło, pozostawił na klatce schodowej.

Gdy w pewnym momencie wyszedł na klatkę zobaczył, że mieszadło zniknęło. Przeszukał całą klatkę oraz wypytał sąsiadów czy nie widzieli, aby ktoś zabierał narzędzie, niestety bezskutecznie.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu jeszcze raz dokładnie sprawdzili klatkę schodową a w szczególności zabudowane wnęki, w których znajdują się liczniki gazowe. To właśnie w jednej z nich znaleźli schowane mieszadło. Szybko też wyjaśniło się, że za kradzieżą stoi 55-letni sąsiad kobiety, u której przeprowadzany był remont. Jeszcze tego samego dnia 55-letni mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

_________________________
KPP Brzesko