Wola Dębińska: Błyskawicznie zareagował widząc pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę samochodu

Mieszkaniec powiatu brzeskiego widząc nietrzeźwego kierującego odjeżdżającego z parkingu zabrał mu kluczyki od pojazdu uniemożliwiając dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 25 maja po godzinie 12.00 w Woli Dębińskiej. Uwagę mieszkańca powiatu brzeskiego zwrócił przechodzący w pobliżu mężczyzna, który ewidentnie miał problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się i “wpadał” na innych przechodniów. Mężczyzna podszedł do stojącego na parkingu samochodu i w takim stanie wsiadł za jego kierownicę, po czym zaczął odjeżdżać. Obserwujący to mieszkaniec natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu, zabrał kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał Policję. Na miejsce udał się jeden z patroli, który przejął nietrzeźwego 47 – letniego mieszkańca gminy Dębno. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Na słowa uznania i podziękowania zasługuje mieszkaniec powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował i nie dopuścił, aby ten doprowadził do tragedii na drodze.
________________________
KPP Brzesko