Brzesko: Znów rozdzwonili się oszuści. Bądźmy czujni.

Czujność i rozwaga mieszkanek Brzeska uratowała ich przed utratą pieniędzy. Kobiety odebrały telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚ informującego o zagrożonych oszczędnościach na ich kontach. Na szczęście rozmówczynie szybko zorientowały się, że jest to próba oszustwa, odprawiając przestępców „z kwitkiem”.

Fałszywi policjanci znów dają o sobie znać. Tylko w poniedziałek 1 czerwca przestępcy usiłowali oszukać dwie mieszkanki Brzeska. Scenariusz oszustwa „na policjanta” wciąż jest ten sam. Dzwoniący poinformował kobiety, że ich oszczędności są zagrożone i aby to zweryfikować mogą zadzwonić na numer alarmowy, oczywiście nie rozłączając poprzedniej rozmowy. W żadnym z tych przypadków nie doszło do przekazania pieniędzy, gdyż kobiety w porę zorientowały się, z kim mają do czynienia. O próbie oszustwa poinformowały brzeskich policjantów, utwierdzając się w przekonaniu, że miały słuszność co do złych intencji dzwoniącego. Policjanci apelują o czujność i rozwagę.

PAMIĘTAJ!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

__________________________
KPP Brzesko