Wracała w nocy samochodem z imprezy, dachowała, po czym zostawiła pojazd

19-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego przejeżdżając przez Jasień straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w barierę, po czym samochód dachował. Razem z pasażerem wydostali się z pojazdu i wrócili do domu. Nad ranem przypadkowa osoba powiadomiła policjantów o leżącym na dachu w zaroślach samochodzie. Funkcjonariusze dotarli do kierującej i ustalając okoliczności zdarzenia poddali ją także badaniu na stan trzeźwości. Kobieta przyznała, że minionej nocy spożywała alkohol.

W piątek rano, 17 lipca br. dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o leżącym na dachu hyundaiu w miejscowości Jasień. Policjanci, którzy dotarli na miejsce sprawdzili czy nie ma żadnych osób poszkodowanych. W środku pojazdu ani w jego pobliżu nie było nikogo, oprócz zgłaszającego. Mundurowi ustalili właściciela samochodu i pojechali do niego wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że do zdarzenia doszło w nocy a samochodem kierowała jego córka. Przysłuchująca się rozmowie 19-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego potwierdziła, że  po godzinie 23.00 kierowała hyundaiem wracając z pasażerem z imprezy. Z jej relacji wynika, że nagle na drogę wybiegła sarna a ona wykonując gwałtowny manewr, aby uniknąć najechania na zwierzę, straciła panowanie nad pojazdem najechała na barierę, po czym samochód dachował. Oboje wydostali się z samochodu i wrócili do domu.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 19-latki, kobieta miała 0,3 promila alkoholu w organizmie. Tłumacząc sytuację przyznała, że wieczorem spożywała alkohol i to ona kierowała pojazdem w chwili zdarzenia. Na podstawie dokumentacji zgromadzonej przez funkcjonariuszy powołany w sprawie biegły wypowie się co stanu trzeźwości kierującej w chwili zdarzenia.

Przypominamy, za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi zakaz prowadzenia pojazdów od pół roku do 3 lat oraz do 30 dni aresztu albo grzywna do 5 000 zł. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

_________________________
KPP Brzesko