NOWY AMBULANS JUŻ W BRZESKIM SZPITALU

W dniu 30 lipca br. w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odbyło się przekazanie 10 nowych karetek zakupionych dzięki wsparciu 🇪🇺 Funduszy Europejskich 🇪🇺. Jedna z nich, nowy mercedes 319 CDI zakupiony w ramach 🛡Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej trafiła do naszego szpitala.
Ma wszystko to, co potrzebne pacjentowi znajdującemu się w stanie zagrożenia życia. Pojazd jest wyposażony między innymi w nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo, karetka ma na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych.
Ambulans wzmocnił tabor Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy brzeskim szpitalu. Jest ich cztery, dwa obsługują Brzesko, kolejne zlokalizowano w Czchowie i Szczurowej. Karateka stacjonować będzie w Brzesku.
Jest to kolejna karetka, która w ostatnim czasie trafiła do Brzeska. Poprzednią zakupiono w grudniu ub. roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia. Pojazd stacjonuje w ZRM w Czchowie.

______________________
SPZOZ Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *