Dzięki informacji o poszukiwaniach opublikowanej w mediach, mężczyzna rozpoznał na ulicy osobę zaginioną

Około 100 policjantów i strażaków do późnych godzin nocnych szukało 68-letniego mieszkańca Poręby Spytkowskiej, który zaginął w poniedziałek w Brzesku. W nocy 12 października, komunikat o zaginięciu wraz ze zdjęciem poszukiwanego mężczyzny trafił do lokalnych mediów. To dzięki opublikowanej informacji w mediach 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego widząc spacerującego nocą mężczyznę skojarzył fakty i rozpoznał w nim zaginionego, po czym natychmiast poinformował o tym policjantów.

Nasz portal jako pierwszy informował o prowadzonych poszukiwaniach tutaj: https://www.facebook.com/brzesko112pl/posts/1020295371775337

Około godziny 3.15 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał telefon od mężczyzny, który w miejscowości Porąbka Uszewska zauważył idącego starszego mężczyznę. Zgłaszający relacjonował, że w nocy w mediach przeczytał komunikat o poszukiwaniach i rozpoznał w mężczyźnie osobę zaginioną, której wizerunek był opublikowany. Mężczyzna zabrał wyziębionego 68-latka do samochodu i zaopiekował się nim do czasu przyjazdu patrolu. Na miejscu policjanci potwierdzili, że znaleziony mężczyzna to poszukiwany mieszkaniec Poręby Spytkowskiej. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć jak znalazł się w miejscowości oddalonej o około 10 kilometrów od Brzeska. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała 68-latka na badania do szpitala.

Szczególne podziękowania należą się 25-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego, jak również lokalnym mediom. Komunikat o poszukiwaniach, który późną nocą został przekazany przez policjantów prasie i opublikowany przez lokalne media okazał się strzałem w dziesiątkę. To właśnie dzięki niemu, 25-latek skojarzył fakty i zareagował widząc samotnego, starszego mężczyznę w środku nocy.

Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może prowadzić do nieszczęścia.
______________________________________
KPP Brzesko