Ogłoszenie konkursów kalendarzowych PSP 2021 dla dzieci i młodzieży oraz regulaminy

Strażacy zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią kalendarza plakatowego na 2021 rok.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcą dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną. W tym roku przygotowali dla Was cztery ciekawe konkursy, dla każdej grupy wiekowej ze szkół podstawowych.

Tradycyjnie jest Wasz ulubiony konkurs – PLASTYCZNY (indywidualny). Zadaniem jest stworzenie pracy plastycznej pt. „MÓJ BEZPIECZNY DOM”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3.

Drugi konkurs to GRA PLANSZOWA (indywidualny). Zadaniem konkursowym jest stworzenie ciekawej i prostej w obsłudze gry karcianej o tematyce bezpieczeństwa. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8.

Osoby, które marzą o projektowaniu i mają wyobraźnie przestrzenną zapraszamy do konkursu – PROJEKT NA MASKOTKĘ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ (indywidualny). Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać oficjalna maskotka Państwowej Straży Pożarnej? Zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu maskotki. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8.

Tradycją już jest konkurs na SPOT FILMOWY (zespołowy). Zadaniem konkursowym jest nagranie spotu filmowego pt. „CZAD – JAK BYĆ BEZPIECZNYM WE WŁASNYM DOMU”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8.

Regulaminy oraz wzory Kart zgłoszeniowych i Oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej PSP, pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/ogloszenie-konkursow-kalendarzowych-2021-i-regulaminy

Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres: KOMENDA GŁÓWNA PSP, Wydział Prewencji Społecznej, UL. PODCHORĄŻYCH 38, 00-463 WARSZAWA
z dopiskiem nazwy Konkursu na kopercie (PLASTYCZNY, GRA, MASKOTKA, SPOT). Prace należy przesłać do 9 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej Komendy Głównej PSP, mediach społecznościowych oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

Na Wasze pytania odpowiemy pod numerami telefonów: 22 523 30 96, 523 30 37.
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach!