POLICJANCI Z BRZESKA ODNALEŹLI JEDNEGO DNIA DWÓCH ZAGINIONYCH MĘŻCZYZN

Policjanci brzeskiej drogówki, odnaleźli 28 – latka, którego zaginięcie kilkadziesiąt minut wcześniej zgłosiła rodzina. Z kolei policjanci z patrolówki odnaleźli 21-latka, który kilka godzin wcześniej oddalił się z oddziału psychiatrycznego jednego ze szpitali znajdującego się na terenie Małopolski.

Wieczorem 27 lutego 2021 roku, 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego w stanie emocjonalnego wzburzenia opuścił miejsce zamieszkania, istniała możliwość, że targnie się na swoje życie, zdrowie.  Zaniepokojona  rodzina powiadomiła o sytuacji brzeską Policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli poszukiwania mężczyzny a informacja o tym została przekazana wszystkim patrolom  w służbie. W trakcie penetracji zalesionych terenów,  w której brali również udział najbliżsi członkowie rodziny zaginionego,  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli go w  jednym z występujących tam wąwozów.  Mężczyzna był cały i zdrowy, jednak z uwagi na stan emocjonalny trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Kolejny przypadek to zaginięcie tego samego dnia 21 – letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu brzeskiego. Zawiadomienie o zaginięciu zostało przyjęte w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Z relacji zawiadamiającej matki zaginionego wynikało, że 21-latek przed godziną 18:00 oddalił się z terenu jednego ze szpitali w Małopolsce, gdzie był przyjmowany na oddział psychiatryczny.  Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego około godziny 21:00 w Jadownikach zauważyli mężczyznę, który szedł wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 94, a którego rysopis pasował do zaginionego. Po sprawdzeniu okazało się, że faktycznie poszukiwany 21-latek. Również i w tym przypadku mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.