ŚWIĘTO BRZESKIEJ POLICJI. AWANSE NA WYŻSZE STOPNIE POLICJANCI ODEBRALI NA ZAMKU W DĘBNIE

18.07. br. odbyły się powiatowe obchody Święta Policji Państwowej. Awanse na wyższe stopnie policyjne funkcjonariusze KPP w Brzesku odebrali na zamku w Dębnie. Jak zwykle była to okazja, by uhonorować osoby szczególnie zasłużone dla Policji oraz nagrodzić funkcjonariuszy za dotychczasową pracę.

Uroczystość rozpoczęła się meldunkiem komisarza Szczepana Szczypuły – Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku o gotowości do uroczystej zbiórki Komendantowi Powiatowej Policji w Brzesku mł. insp. Bogusławowi Chmielarzowi. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, a później zabrzmiał hymn narodowy.

Komendant Powiatowej Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz powitał przybyłych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.  Na uroczystości obecni byli m.in.: minister Józefa Szczurek Żelazko – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który był gospodarzem tej uroczystości, Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński, Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinsp. Mirosław Strach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku bryg. Janusz Potera, pułkownik w stanie spoczynku Edmund Tyszka, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa małopolskiego asp. sztab. Andrzej Mruczek, Sekretarz Zarządu Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Brzesku Stanisław Hanek, Kierownik Muzeum Zamku w Dębnie Jolanta Januś – Koczwara oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Uroczystość odbywała się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, a jej program przewidywał m.in. wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W sumie 43 policjantów zostało odznaczonych i wyróżnionych. Podziękowania w imieniu awansowanych funkcjonariuszy wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz, który złożył wszystkim podziękowania za pamięć i życzenia z tak ważnej okazji jakim jest Święto Policji. Komendant podkreślił, że policjanci z radością przyjmują wyrazy wsparcia i podziękowania za zaangażowanie i wysiłek, który wkładany jest w zapewnienie  bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie brzeskim. Pogratulował awansów i wyróżnień oraz sukcesów w służbie i pracy cywilnej. Podziękował za ciężką, pełną oddania i poświęcenia służbę policjantów oraz pracę pracowników Policji.

Ze szczególnymi podziękowaniami zwrócił się do medyków słowami:

„Martin Luther King pisał, ze „tylko w ciemności możesz zobaczyć gwiazdy” i tak tez się stało w dobie pandemii. Widzimy człowieka, który naraża swoje życie dla życia drugiego, często oddając ten najcenniejszy dar. Brak jest słów wdzięczności jakimi należałoby się zwrócić do służby medycznej za okazane poświęcenie. To oni są na pierwszym miejscu i to im należy się największy szacunek.”

_________________________________
KPP Brzesko