Konwój strażaków z Dębna dotarł w nocy pod granicę

Z inicjatywy Wójta Gmina Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego i OSP w Dębnie druhowie włączyli się w zbiórkę potrzebnej żywności i produktów dla kobiet i dzieci, którzy przekroczyli naszą granicę w poszukiwaniu schronienia. Konwój ratowników początkowo miał wyjechać z Dębna o godzinie 18, lecz darów było tak dużo że już o 16:30 wyjechały 4 w pełni załadowane auta.

Tak wydarzenie relacjonowali sami ochotnicy: “Nasi druhowie kilka minut po godzinie 20 dotarli do Krościenka i zostali skierowani do sali gimnastycznej, gdzie odbywa się logistyka darów w miejsca w których przebywają osoby przekraczające granicę oraz ładowane na samochody wojskowe i dostarczane na teren Ukrainy. W dalszym ciągu trwa rozładunek i przekazanie dostawczych przez Was darów. Wasze dobre serce przerosło nasze oczekiwania i nasz konwój składający się z 3 busów dostawczych i naszego pojazdu SLOp początkowo miał wyjechać z Dębna o godzinie 18, lecz już o 16:30 wszystkie były załadowane po same dachy i wyjechały już o 16:30. Serdeczne podziękowania dla Was drodzy mieszkańcy całej Gminy Dębno i Powiatu brzeskiego za tak wspaniałe serce i aktywność w przekazaniu darów dla potrzebujących. Naszych strażaków w okolicy Leska zaskoczyła niespodziewana i gwałtowna śnieżyca lecz nie powstrzymało to ich w dalszym pokonywaniu kilometrów. Przypominamy, że już od poniedziałku będziemy prowadzić codziennie w godzinach od 19 do 20 zbiórki kolejnych darów w Remizie OSP Dębno (Dębno 260). Z informacji jakie otrzymaliśmy największe zapotrzebowanie obecnie jest na: Karimaty, koce, pampersy dla dzieci w rozmiarach 4,5,6.”

This slideshow requires JavaScript.

Możecie również pomóc finansowo wspierając potwierdzoną zbiórkę ratowników Zintegrowanej Służby Ratunkowej i ukraińskich medyków: www.zrzutka.pl/ukraina-wsparcie