“Na strażaków można liczyć zawsze” – Powiatowy Dzień Strażaka w Zaborowie

W niedzielę, 5 czerwca w Zaborowie uroczyście obchodzono Dzień Strażaka. Była to okazja do podziękowań i docenienia tych, którzy na co dzień niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi ratując życie i mienie.

W Zaborowie, w gminie Szczurowa odbył się Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta. Później pod Domem Ludowym przyszedł czas na oficjalną część uroczystości. Był meldunek, podniesienie flagi na maszt i hymn państwowy.

Cieszę się, że mogę spotkać się z Państwem osobiście i w tak ważnym dla wszystkich strażaków z Powiatu Brzeskiego dniu przekazać moje serdeczne życzenia i podziękowania za trud ponoszony przy wypełnianiu tego odpowiedzialnego powołania” – powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Uroczystości w Zaborowie rozpoczęto mszą świętą. Następnie zostały wręczone podziękowania dla strażaków i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert orkiestry dętej Uście Solne oraz pokaz sprzętu gaśniczego.

“Dzisiejsze święto to znakomita okazja, aby wyrazić ogromną wdzięczność za Waszą codzienną, wzorową służbę oraz poświęcenie na rzecz drugiego człowieka i jego bezpieczeństwa. Jesteście prawdziwymi liderami w swoich lokalnych wspólnotach i każdego dnia swoimi czynami pokazujecie, czym jest etos służby, solidarność i międzyludzkie więzi. To właśnie gotowość druhen i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych do niesienia pomocy innym sprawia, że mieszkańcy naszego regionu mają pewność, że w razie potrzeby, pomoc zawsze przyjdzie na czas. Dlatego wszystkim tu obecnym przedstawicielom jednostek OSP życzę, aby strażacka tradycja w Powiecie Brzeskim umacniała się, a każda podejmowana akcja dla ratowania życia lub mienia kończyła się szczęśliwie” – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

To bowiem strażacy zmierzają tam, skąd inni uciekają – często narażając swoje życie i zdrowie. Kiedy mówimy o strażakach zawodowych, nie można zapominać o oddanych ochotnikach, którzy bezinteresownie pomagają społeczeństwu. O każdej porze dnia i nocy to właśnie na strażaków pędzą z pomocą, ratując ludzi ze zmiażdżonych aut czy broniąc płonące mienie. Wbrew powszechnie panującej opinii straż pożarna nie zajmuję się jedynie walką z pożarami. Obecnie strażacy są obecni przy wypadkach drogowych, poszukiwaniach zaginionych osób czy wycieków substancji chemicznych.

 

Źródło: małopolska.pl / Fot. Czytelnik Dominik