SPOTKANIE POLICJANTÓW Z UCZNIAMI W BORZĘCINIE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz z Posterunku Policji w Szczurowej wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie, podczas którego omówili zagadnienia bezpiecznego spędzania wakacji, w tym pobytu nad wodą oraz przypomnieli, co robić w sytuacji zagrożenia.

Organizatorem spotkania, które odbyło się 15 czerwca 2022 roku, był Urząd Gminy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie. W trakcie wizyty funkcjonariusze opowiadali najmłodszym na czym polega praca policjanta. Oprócz tego poruszyli bardzo ważny temat bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych. Policjanci przypominali, jak ważne jest  bycie widocznym na drodze.

Z uwagi na zbliżające się wakacje tematem przewodnim spotkania były zagadnienia bezpiecznego pobytu nad wodą oraz  na podwórku, funkcjonariusze przypomnieli między innymi zasady bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi. W trakcie spotkania dzieci mogły również z bliska zobaczyć radiowozy będące na wyposażeniu brzeskich policjantów i usiąść za ich kierownicą. Ponadto miały możliwość usłyszeć odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania z zakresu bezpieczeństwa.

Opracowanie: KPP Brzesko