BORZĘCIN – WSPÓLNE PATROLE POLICJI ZE STRAŻĄ LEŚNĄ

Policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej oraz funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska podczas wspólnych służb pilnują i dbają o to, aby tereny leśne nie były niszczone.

Wspólne patrole policjantów i strażników leśnych odbywają się na terenach gminy Borzęcin. Zadaniem mundurowych jest kontrolowanie, wykrywanie i ściganie wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Patrole pilnują i dbają, aby lasy nie były niszczone. W trakcie wspólnych służb funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby naruszające zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Konsekwentnie egzekwują od korzystających z terenów leśnych, aby przestrzegali przepisów w tym zakresie.

Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Policjanci i Nadleśnictwo zapowiadają kolejne kontrole i działania w tym temacie. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Opracowanie: KPP Brzesko