UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 Z WIZYTĄ W BRZESKIEJ KOMENDZIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku odwiedzili brzeską komendę Policji. Podczas wizyty mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami i zobaczyć, jak na co dzień wygląda ich służba.

W piątek, 24 marca br. w murach brzeskiej komendy zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Policjanci podczas spotkania opowiedzieli o swoim zawodzie oraz codziennej służbie. Młodzież zapoznała się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, z zainteresowaniem młodzi ludzie słuchali jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa. Dużą atrakcją było dla nich odbicie swoich linii papilarnych.

Uczniowie mieli także okazję zobaczyć, gdzie pełni służbę oficer dyżurny i na czym polega specyfika tej pracy. Podczas wizyty w komendzie spotkali się z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonogiem. Z zaciekawieniem słuchali o zdarzenia z wykorzystaniem policyjnego psa. Największe emocje wzbudziła wizyta na policyjnej strzelnicy. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli z bliska specjalistyczny radiowozów przeznaczony do zabezpieczania miejsca zdarzenia drogowego

Opracowanie: KPP Brzesko