Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023 – KP PSP Brzesko

17 kwietnia 2023 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. Młodzież Zapobiega Pożarom. W turnieju wzięło udział 38 osób, byli to zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych kategoriach wiekowych, tj. szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Organizatorem turnieju był Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Ze względu na tematykę Turnieju uczestnicy musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu chemii, fizyki oraz umiejętnościami praktycznymi Należy podkreślić, że poziom wiedzy prezentowany przez tegorocznych uczestników konkursu był bardzo wysoki, a tematyka ochrony przeciwpożarowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

“Ten konkurs ma już wieloletnią tradycję i kształtuje wśród uczniów właściwe postawy i zachowania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jestem dumny z dzieci i młodzieży z terenu naszego powiatu, które podejmują wysiłek, aby zgłębiać wiedzę w tak istotnym i trudnym temacie. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali uczestnikom w przygotowaniu do konkursu oraz Komendantowi i oficerom PSP za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Zwycięzcom konkursu życzę powodzenia w eliminacjach wojewódzkich. ”  


– Zaznacza Starosta Brzeski.

Zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. I – IV)

  • 1. Michał Kułak – Gmina Dębno
  • 2. Weronika Pawlik – Gmina Brzesko
  • 3. Karolina Guzik – Gmina Iwkowa

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. V – VIII)

  • 1. Szymon Hnatów – Gmina Czchów
  • 2. Natan Skrzyński – Gmina Szczurowa
  • 3. Krzysztof Powroźnik – Gmina Dębno

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

  • 1. Milena Michałek – Gmina Dębno
  • 2. Joanna Wojtarowicz – Gmina Czchów
  • 3. Tadeusz Baca – Gmina Czchów

Zwycięzcy eliminacji powiatowych wezmą udział w turnieju organizowanym na szczeblu wojewódzkim 29 kwietnia br. w Dobczycach. Fundatorami nagród był Powiat Brzeski oraz Posłanka na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko.

Opracowanie: mł. kpt. Dominik Machał / Zdjęcia: KP PSP Brzesko