Policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących. Sygnały od mieszkańców okazały się pomocne

Tylko w ostatni weekend policjanci z Brzeska zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Przyczyniły się do tego również sygnały i zgłoszenia, które otrzymali mundurowi od mieszkańców.

W sobotę, 23 czerwca br, ok. godz. 10.00 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kierowcy fiata, który w Dębnie porusza się całą szerokością drogi i może być pod wpływem alkoholu. Dzięki przekazanym informacjom policjanci szybko namierzyli pojazd i zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę siedzącego za kierownicą fiata. Przypuszczenia osoby zgłaszającej potwierdziło badanie stanu trzeźwości, 32-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Tego samego dnia, ok. godz. 11.20 w Brzesku policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem.

Następnego dnia, w niedzielę 24 czerwca br. w nocy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich 26-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego został zatrzymany po pościgu na terenie Brzeska. 26-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna odpowie też za znieważenie policjantów, którzy tego dnia podejmowali wobec niego kontrolę. Zatrzymanie drugiego nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki zgłoszeniu przypadkowej osoby. 44-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego zdecydował się na jazdę samochodem mając 2,5 promila.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba decydująca się na jazdę pod wpływem alkoholu musi się też liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które zareagowały i poinformowały policjantów o swoich przypuszczeniach. Dzięki takiej postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią potencjalne zagrożenie na naszych drogach.

 

_____

KPP Brzesko