SPOTKANIE DLA PACJENTÓW Z WYŁONIONĄ STOMIĄ

Na kolejne już spotkanie pacjentów z wyłonioną stomią oraz członków ich rodzin zaprasza  w najbliższy czwartek brzeski szpital. Odbędzie się ono o godz. 16.30 w sali konferencyjnej mieszczącej się na III piętrze lecznicy.

Od dwóch lat działając w ramach poradnictwa dla pacjentów pielęgniarki i lekarze z oddziału chirurgii ogólnej organizują spotkania, podczas których poruszana jest problematyka stomii.

–  To forma wsparcia dla pacjentów. Podczas tych spotkań mają możliwość uzyskania  odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące stomii – mówi dr Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Podczas czwartkowego spotkania  pacjenci będą mogli nie tylko porozmawiać z lekarzami i pielęgniarkami, ale także zapoznać się z ofertą produktów dla osób ze stomią. Chodzi głównie o środki higieniczne czy pielęgnacyjne, które w całości są refundowane przez NFZ.

W spotkaniu oprócz lekarzy i pielęgniarek udział weźmie  Andrzej Piwowarski, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko – ogólnopolskiego stowarzyszenie działającego na rzecz pacjentów stomijnych.

Spotkanie ma charakter otwarty.  Warto przypomnieć, że przy oddziale chirurgii  SP ZOZ w Brzesku działa  Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze stomią, gdzie można uzyskać bezpłatną poradę pielęgniarki stomijnej oraz lekarza chirurga. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod nr. tel. 14 6621481

W Spotkanie przebiegało w miłej, kameralnej atmosferze, a jednocześnie było okazją do uzyskania wiedzy merytorycznej z zakresu radzenia sobie z tzw. trudną stomią pogłębione prze zajęcia warsztatowe prowadzone przez pielęgniarkę stomijną. Pacjenci zapoznali się z nowościami na rynku produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji.

W spotkaniu uczestniczył dr Zbigniew Żabiński, który przedstawił problem cukrzycy, jako częstej choroby współistniejącej, dr Andrzej Gryglewski, który poprowadził wykład merytoryczny dotyczący problematyki stomii oraz psycholog Izabela Głowacka, która wyjaśnia, pomaga i wspiera w trudnych sytuacjach życiowych.

Kolejne spotkanie planujemy zorganizować w czerwcu.

Przypominamy o działającym Punkcie Konsultacyjnym dla pacjentów ze stomią, gdzie możecie Państwo uzyskać bezpłatną poradę pielęgniarki stomijnej oraz lekarza chirurga.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 14 6621481

______

SPZOZ Brzesko