13-latek brał udział we włamaniu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki ustalili sprawców, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w Brzesku. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 19-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas włamania towarzyszył mu 13-letni kolega, który stał na „czatach”. Postępowaniem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

2 lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zgłosił się mieszkaniec Brzeska informując o włamaniu do swojego domu. Mężczyzna, który w godzinach wieczornych wrócił do miejsca zamieszkania zauważył otwartą furtkę od ogrodzenia, uszkodzone drzwi wejściowe i zapalone światło w domu. Po wejściu do środka stwierdził, że z pomieszczeń zniknął sprzęt elektroniczny o wartości 330 złotych.

Na miejscu pojawili się policjanci oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady. Funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli poszukiwania sprawców i dzięki uzyskanym informacjom już pod dwóch dniach zatrzymali 19-letniego mieszkańca Brzeska, który stał za włamaniem. Już w rozmowie z policjantami nastolatek przyznał się do przestępstwa. Wiedział, że w domu nikogo nie ma i wykorzystał ten fakt. Podczas włamania towarzyszył mu o 6 lat młodszy kolega, który za zadanie miał obserwować czy nikt nie nadchodzi..

19-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą jego młodszego kolegi zajmie się sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *