Dwie 5-latki wyszły niepostrzeżenie z placu zabaw – postawiły “na nogi” służby ratunkowe

Chwile strachu przeżyli rodzice 5-letnich dziewczynek, które nagle zniknęły z placu zabaw. Zaniepokojeni rodzice o pomoc zwrócili się do policjantów. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo a dziewczynki całe i zdrowe szybko się odnalazły. Okazało się, że podczas zabawy postanowiły odwiedzić mieszkającą w pobliżu koleżankę. Nikomu nic nie mówiąc wymknęły się niepostrzeżenie z placu.

12 lipca, przed godziną 16.00 brzescy policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu dwóch 5-letnich dziewczynek w Brzesku. Do dyżurnego jednostki zadzwonił przestraszony ojciec prosząc o pomoc w poszukiwaniu córek. Dziewczynki bawiły się na placu zabaw i wystarczyła chwila, aby zniknęły z pola widzenia matki. Przerażona kobieta zaczęła je szukać w okolicy. Na miejsce zostali skierowani wszyscy policjanci pełniący w Brzesku służbę. Do poszukiwań dołączyli także strażacy. W trakcie sprawdzania okolic do policjantów zadzwonił ojciec informując, że dziewczynki się odnalazły. Jak się okazało 5-latki podczas zabawy na placu zabaw postanowiły odwiedzić swoją koleżankę, mieszkającą w sąsiednim bloku. Nie mówiąc nic mamie wyszły niepostrzeżenie z placu. Wychodzące z bloku dziewczynki zauważyła ich babcia. Całe i zdrowe wróciły do swoich rodziców.

To już drugie tego typu zdarzenie w ostatnim czasie na terenie powiatu brzeskiego. Na szczęście oba miały szczęśliwy finał i zakończyło się jedynie na strachu opiekunów. Apelujemy do rodziców o czujność i rozwagę w opiece nad dziećmi.. Rodzice małego dziecka muszą być szczególnie wyczuleni, zwłaszcza, że nasze pociechy mają różne pomysły i często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Najlepiej, aby malucha mieć cały czas w zasięgu wzroku. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić je z pola widzenia. Jak pokazują przypadki najczęściej kończy się na strachu, ale takie sytuacje naprawdę mogą zakończyć się tragicznie.

Kiedy zaginie dziecko…

Każdy kto jest rodzicem wie, że w takich sytuacjach trudno zapanować nad emocjami i rodzącym się niepokojem. Postarajmy się jednak zachować spokój. Jeżeli ocenimy, że naprawdę mogło coś się stać nie zwlekajmy ze zgłoszeniem, zwłaszcza jeżeli zbliża się noc. Im szybciej zaczniemy działać w przypadku zaginięcia dziecka, tym lepiej. Zdecydowanie przydatne dla funkcjonariuszy będzie aktualne zdjęcie malucha. Policjanci starają się uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących osoby zaginionej, dlatego bądź cierpliwy, możesz być pytany o wszystkie szczegóły. Wywiad z rodzicami jest niezwykle istotny i może pomóc w poszukiwaniach.

Naucz swoje dziecko, co powinno zrobić w sytuacji, kiedy się zgubi. Gdy znajdzie się w obcym miejscu – niech poprosi kogoś o pomoc lub czeka, aż odnajdzie go opiekun. Zadbaj o to, by już od najmłodszych lat dziecko wiedziało jak się nazywa i gdzie mieszka. Wyczul je, aby za każdym razem mówiło dokąd idzie, to zdecydowanie zaoszczędzi nam nerwów.

_______

KPP Brzesko