Kierowco kilka minut Cię nie zbawi a możesz doprowadzić do kolejnego nieszczęścia na drodze

Zdarzeń drogowych nie da się przewidzieć. Gdy dojdzie już do wypadku czas dotarcia służb ratunkowych do osób poszkodowanych odgrywa ogromną rolę. Pamiętajmy, że my również możemy znaleźć się w podobnej sytuacji i potrzebować pilnej pomocy. Wspomóżmy służby ratunkowe tworząc korytarz życia. Zachowajmy też zdrowy rozsądek i cierpliwie czekajmy, aż służby ratunkowe udrożnią przejazd i w miarę możliwości wyznaczą objazdy.

Wczoraj, 12 lipca br. w godzinach porannych na brzeskim odcinku autostrady doszło do wypadku drogowego. W związku z tym utworzyły się „korki” w szczególności na ulicy Leśnej przy zjeździe na autostradę w kierunku Tarnowa. Ci kierowcy, którzy zachowali zdrowy rozsądek cierpliwie oczekiwali na przyjazd służb ratunkowych i udrożnienie przejazdu. Niestety nie wszyscy wiedzieli jak się zachować albo po prostu kompletnie zbagatelizowali wszelkie zasady ostrożności zawracając i jadąc pod prąd chcąc wydostać się ze sznura aut.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drogach, szczególnie kiedy dochodzi do zdarzeń drogowych. Wypadków na drodze nie da się przewidzieć a każdy kierowca wyruszający w trasę musi się z taką ewentualnością liczyć. Może się też zdarzyć, że ruch na drodze zostanie zatamowany na kilka godzin. Dajmy czas a przede wszystkim możliwość dotarcia służbom ratunkowym do poszkodowanych i podjęcia działań ratunkowych, m.in. też po to, aby szybko udrożnić przejazd. Jeżeli tylko jest to możliwe służby ratunkowe w takich sytuacjach wyznaczają objazdy.

Jadąca na sygnale karetka, radiowóz czy wóz strażacki to sygnał dla kierowców, że spieszą komuś z pomocą. Postarajmy się być cierpliwi i wyrozumiali dla takich sytuacji, nawet jeżeli będziemy musieli dłuższą chwilę postać w „korku”. Kilka minut nas nie zbawi a wykonywanie niebezpiecznych manewrów może doprowadzić do kolejnego nieszczęścia na drodze.

____
KPP Brzesko