„Działajmy razem” – Dzień Bezpiecznego Internetu w Szczepanowie

Policjanci z Brzeska wspólnie ze środowiskiem szkolnym podejmują wiele inicjatyw i wspierają przedsięwzięcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu aktywnie zaangażowali się w promowanie pozytywnego wykorzystania internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. 

Wydarzenie to miało zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. Młodzież tej szkoły włączyła się w sposób aktywny i przygotowała prace plastyczne odzwierciedlające ich spojrzenie na współczesne zagrożenia. Ich zaangażowanie i przygotowanie prac konkursowych zostało nagrodzone upominkami. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną sierż.sztab. Monika Lis podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą przedstawiła zagrożenia czyhające na młodych użytkowników w codziennym kontakcie z Internetem poprzez komputery, smartfony i inne multimedia. Omówiła też negatywne skutki nadmiernego korzystania z komputerów.

Od 2004 roku, z inicjatywy Komisji Europejskiej, co roku w miesiącu lutym przypada Dzień Bezpiecznego Internetu – Safer Internet Day. Wyznaczenie takiego dnia i jego coroczne obchody, mają przede wszystkim na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online wśród społeczeństwa. W ramach promowania dobrych praktyk w sieci przez cały miesiąc luty podejmowane będą inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szczepanowie

KPP Brzesko