Brzesko: Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu. Policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę

Dzięki wzmożonym działaniom wymierzonym w pijanych kierowców na brzeskich drogach policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę.  Mężczyzna mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę nie licząc się z konsekwencjami karnymi oraz zagrożeniem, które stworzył dla innych uczestników ruchu drogowego decydując się w takim stanie prowadzić pojazd.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od rana na terenie powiatu brzeskiego prowadzą działania „STOP Probierz” w kierunku eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Dzisiaj, wczesnym rankiem, przed godziną 7.00 w Brzesku na ulicy Starowiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą.  Już w rozmowie z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości tylko potwierdziło, w jakim stanie upojenia znajduje się 50-letni mężczyzna. Urządzenie wskazało wynik około 3,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a 50-latek już wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo.

Codziennie policjanci brzeskiej drogówki wykonują średnio ok. 140 badań kierowców na stan trzeźwości, co w miesiącu daje wynik około 4 300 przeprowadzonych badań. Od stycznia do końca kwietnia tego roku policjanci na drogach powiatu brzeskiego zatrzymali ponad 100 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

KPP Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *