Nie tylko strażacy na bieżąco monitorują sytuację związaną z intensywnymi opadami deszczu. Pomagają również policjanci

Od kilku dni trwają intensywne opady deszczu. Policjanci w związku z zagrożeniem powodziowym i lokalnymi podtopieniami na bieżąco monitorują sytuację oraz przejezdność na drogach powiatu brzeskiego.

Mieszkańcy Małopolski zmagają się ze skutkami intensywnych opadów –  zalanych dróg i lokalnych podtopień. Pomimo niesprzyjającej aury do tej pory policjanci z Brzeska nie otrzymali zgłoszeń o utrudnieniach związanych z pogodą a drogi powiatu brzeskiego były przejezdne. Pierwszy taki sygnał związany z zalaniem drogi dotarł do dyżurnego brzeskiej Policji dzisiaj około godziny 10.00. W chwili obecnej nieprzejezdny jest odcinek drogi na trasie Szczurowa-Kwików tzw. Przysiółek Brzezinki. Woda, która wylała się na jezdnię z okolicznych pól utrudnia przejazd. Patrole policyjne zabezpieczają to miejsce i kierują na objazdy.

Brzescy policjanci na bieżąco monitorują i obserwują stan wód, których poziom w ostatnich dnia znacznie się podniósł. O ewentualnych utrudnieniach z tym związanych będziemy informować.

Policjanci na bieżąco monitorują sytuację związaną z intensywnymi opadami deszczu:

KPP Brzesko