KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA SZPITALA W BRZESKU

Szpital Powiatowy w Brzesku został laureatem rankingu Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi. Nasza placówka znalazła się w zestawieniu przygotowanym przez BFF Banking Group i „Rzeczpospolitą”. W środę odbyła się uroczysta gala w Warszawie, podczas której dyrektor Adam Smołucha odebrał to prestiżowe wyróżnienie.

Szpital Powiatowy w Brzesku znalazł się na dziesiątym miejscu w zestawieniu 25 najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ 30-69 mln zł. Tworząc zestawienie, jego autorzy oceniali: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży, dynamikę kontraktu z NFZ 2017/2016. W rankingu Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi przyznawano punkty w zależności od osiągniętych wskaźników.

Nasz szpital zdobył 46 punktów, tyle samo co zdobywcy miejsca 8 i 9 (I miejsce to 60 pkt.)
-Jest to duży sukces, którego nie udałoby się nam osiągnąć bez zaangażowania pracowników szpitala. Po raz kolejny zostaliśmy zauważeni i docenieni przez niezależne podmioty, to cieszy i dopinguje do dalszej efektywnej pracy. To wielki zaszczyt odebrać takie wyróżnienie – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Pod koniec ubiegłego roku Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył III miejsce w Małopolsce w XV edycji rankingu szpitali „Rzeczpospolitej” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). Wcześniej placówka została nagrodzona tytułem ”Lider informatyki”.

Adam Smołucha – Dyrektor SP ZOZ w Brzesku

Gala rozdania nagród „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *