„Okazja czyni złodzieja”. Nieuczciwy znalazca zagubionej karty płatniczej z zarzutami.

Znalazł kartę bankomatową i zamiast oddać ją właścicielowi wspólnie z kolegą skorzystali z niej płacąc za zakupy. Gdy pokrzywdzony po kilku dniach zorientował się, że jego oszczędności „topnieją” zgłosił sprawę na Policję. Funkcjonariusze dotarli do nieuczciwego znalazcy i jego kompana przedstawiając im zarzuty.

Wczoraj, 24 czerwca 2019 r., 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego usłyszał zarzuty przywłaszczenia karty bankomatowej. On i jego starszy kolega odpowiedzą również za bezprawne jej użycie. Do zdarzenia doszło 13 maja br. w Brzesku na ul. Głowackiego. Na jednym z parkingów 35-latek znalazł kartę bankomatową. Bez skrupułów zabrał ją odwiedził kilkanaście punktów handlowych na terenie powiatu brzeskiego płacąc za zakupy znalezioną kartą. W kilku sklepach towarzyszył mu jego kolega, który także skorzystał z cudzej własności. Gdy prawowity właściciel karty po kilku dniach zorientował się, że zgubił swoją kartę bankomatową a zgromadzone na koncie oszczędności „topnieją”  zgłosił sprawę na Policję.

Pracujący nad sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego już po dwóch dniach od zgłoszenia znali personalia osób, które bezprawnie wykorzystały znalezioną kartę bankomatową. Zebrany skrupulatnie materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zarzuty obu mężczyznom. 35-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia karty bankomatowej oraz zarzuty kradzieży z włamaniem. Towarzyszący mu 39-letni kolega, mieszkaniec powiatu brzeskiego, również usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić w przypadku zagubienia karty?

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, gdy zorientujemy się, że zagubiliśmy kartę lub inny dokument tożsamości jest ich zastrzeżenie w banku. Nie zwlekajmy z tym. Dzięki temu nieuczciwi znalazcy nie zrobią z dokumentów użytku a my nie stracimy swoich oszczędności.