Uroczyste pożegnanie nadkom. Jerzego Migasa z brzeską jednostką

W piątek, 27 lipca 2019 r. kierownictwo brzeskiej jednostki, policjanci i pracownicy cywilni uroczyście pożegnali nadkom. Jerzego Migasa, który przez ponad 28 lat z oddaniem służył społeczeństwu a teraz podjął decyzję, aby pożegnać się z policyjnym mundurem. Szef brzeskich policjantów mł.insp. Bogusław Chmielarz w imieniu wszystkich podziękował odchodzącemu na emeryturę policjantowi za profesjonalizm i wzorową współpracę wręczając pamiątkową szablę z grawerem „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.” Życzył funkcjonariuszowi, aby rozwijał swoje zainteresowania i pasje oraz żeby zawsze z sympatią wracał myślami do czasów spędzonych w brzeskiej jednostce.

Nadkomisarz Jerzy Migas wstąpił w policyjne szeregi w 1991 r. Od początku był związany z brzeską Policją. Od 22 lat należy do klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, zresztą uczestniczył w jego tworzeniu. Od roku 2011 do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, za swoją działalność dla krwiodawstwa był wielokrotnie wyróżniany. Dając przykład innym sam przez lata czynnie oddawał krew i może się pochwalić swoim osobistym rekordem oddanych 20 litrów krwi.

Nadkom. Jerzy Migas ostatnie 18 lat służył w sercu brzeskiej jednostki na stanowisku Specjalisty Zespołu Dyżurnych. To jego głos mogli usłyszeć mieszkańcy dzwoniąc pod numer alarmowy 997 potrzebując pomocy czy porady.

Życzymy Ci wszystkiego co najlepsze.

KPP Brzesko